Wybierz kategorię

Producenci

Dragon kołowrotek Fishmaker II FD900i

Nowy produkt

Fishmaker II jest w pewnym sensie rozwinięciem i udoskonaleniem tzw. koncepcji „V”. Charakteryzuje się wyjątkowo dużą średnicą szpuli, a przy tym relatywnie niewielką jej głębokością, co pozwala na zachowanie właściwego dla jego wielkości nawoju żyłki.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Producent:
DRAGON
DRAGON

od 389,20 zł do 414,80 zł

Produkt występuje w 3 wariantach

Wybierz wariant produktu

Zadzwoń i zamów

Zadzwoń izamów

Możesz złożyć zamówienie telefonicznie dzwoniąc pod numer:
692 35 31 16 (w godzinach od 9.00 do 18.00)

Możesz również zostawić swój numer w polu poniżej. Oddzwonimy i pomożemy zrealizować zamówienie.

Okres gwarancji (w latach): 5

0/5

(0 ocen)

Druga generacja kołowrotków o nazwie Fishmaker II to w pełni oryginalny, zaprojektowany specjalnie dla naszej firmy produkt, którego idea powstała w gronie członków grupy Team Dragon jako wspólna projekcja wielu pomysłów na doskonały, pozbawiony wad kołowrotek spinningowy. Stworzyliśmy kołowrotek na miarę naszych wyobrażeń i potrzeb, kołowrotek jakiego do tej pory na rynku wędkarskim jeszcze nie było. U podstaw naszych założeń było zbudowanie kołowrotka o jak największej średnicy szpuli przy relatywnie niewielkim, lecz bardzo mocnym i wytrzymałym korpusie, a także stworzenie mechanizmu napędu pozwalającego na nawijanie dużej ilości żyłki na jeden obrót korbką przy jednocześnie dość małym przełożeniu, co zawsze znakomicie wpływa na komfort wędkowania i trwałość elementów przekładni.

Fishmaker II jest w pewnym sensie rozwinięciem i udoskonaleniem tzw. koncepcji „V”. Charakteryzuje się wyjątkowo dużą średnicą szpuli, a przy tym relatywnie niewielką jej głębokością, co pozwala na zachowanie właściwego dla jego wielkości nawoju żyłki. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest znacząca poprawa uzyskiwanych odległości rzutu (nawet o 30%), perfekcyjne układanie linki na szpuli, możliwość użycia znacząco większych podkładek ciernych w hamulcu (powierzchnia podkładek ciernych zwiększyła się o ponad 100%), co znacząco poprawiło jego precyzję działania i płynność dozowania siły oporu. Duża szpula pozwoliła też ograniczyć przełożenie głównej przekładni, co wydłużyło jej żywotność i poprawiło komfort łowienia. Warto tu podać nieosiągalny jak dotąd dla innych firm parametr: w modelach FD35 przy przełożeniu 1:4.4 i wadze kołowrotka na poziomie 300 g nawój żyłki na jeden obrót korbką wynosi aż 80 cm! Do budowy kołowrotków Fishmaker użyto najwyższej jakości materiałów, w tym łożysk wytwarzanych w Japonii i w Niemczech a także mechanicznie wycinanych przekładni klasy HEG (High Efficiency Gear), osadzonych w nieodkształcalnej i bardzo sztywnej ramie nośnej, co sprawia, że nasze kołowrotki spełniają wysokie standardy jakości, pracują bezawaryjnie i oferują swoim właścicielom dużą pewność i olbrzymi komfort łowienia. Dzięki stosowanym materiałom i technologiom są nie tylko lżejsze i sztywniejsze, ale i bardziej wytrzymałe, a ich elementy charakteryzują się małą masą i nieprawdopodobną trwałością.

 • Korpus i rotor wykonane z najnowocześniejszego kompozytu grafitowego o bardzo wysokiej sztywności i odporności na urazy mechaniczne
 • Duraluminiowa szpula o zwiększonej średnicy typu „V”, z krawędzią pokrywaną azotkiem tytanu (TiN)
 • Szpula zapasowa identyczna ze szpulą główną
 • System oscylacji szpuli napędzany przekładnią ślimakową (worm-shaft oscillation)
 • Główna przekładnia klasy HEG, frezowana w mosiądzu i superduralu
 • Niskie przełożenie 1:4.4, poprawiające komfort łowienia i trwałość mechanizmu
 • 8 japońskich łożysk kulkowych + łożysko oporowe
 • Korbka wycinana z jednorodnego pręta duraluminiowego
 • Rurkowy kabłąk o supertwardej powierzchni
 • Tytanowa rolka zabezpieczająca przed skręcaniem linki
 • Wielotarczowy, hermetyzowany hamulec przedni o powiększonej powierzchni podkładek ciernych
 • Infinitive Anti-Reverse – bezpoślizgowa blokada obrotów wstecznych
 • Super Balance System – pełne wyważenie dynamiczne obracających się elementów.

Napisz recenzję

Dragon kołowrotek Fishmaker II FD900i

Dragon kołowrotek Fishmaker II FD900i

Fishmaker II jest w pewnym sensie rozwinięciem i udoskonaleniem tzw. koncepcji „V”. Charakteryzuje się wyjątkowo dużą średnicą szpuli, a przy tym relatywnie niewielką jej głębokością, co pozwala na zachowanie właściwego dla jego wielkości nawoju żyłki.

WielkośćŁożyskaPrzełożeniePoj. Szp.WagaCenaDostępnośćKup teraz
25008+11:4,40,25/150 mm/m296 g389,20 zł
Dostępny

Wysyłka 3-4 dni

Ilość:
Kod: CHI-15-24-925
30008+11:4,40,30/150 mm/m298 g402,60 zł
Dostępny

Wysyłka 3-4 dni

Ilość:
Kod: CHI-15-24-930
35008+11:4,40,35/150 mm/m306 g414,80 zł
Dostępny

Wysyłka 3-4 dni

Ilość:
Kod: CHI-15-24-935