Święta tuż, tuż, ale wielu nadal nie zrobiło prezentów dla najbliższych, czekając z tym do ostatniej chwili. Co wybrać, jeżeli interesują nas świąteczne prezenty dla wędkarza?

Co najważniejsze, za prezenty dla wędkarza mogą posłużyć niemal wszystkie produkty, które są dostępne w sprzedaży na Tamaj. Istotne natomiast, aby był to prezent z wyższej półki, bardziej elegancki. Wówczas zapamięta, że otrzymał go od nas.

Poza tym należy pamiętać, że wędkarstwo to obecnie kilka różnych dyscyplin, jeżeli wziąć pod uwagę kolejne metody łowienia. To zwiększa problem z wyborem właściwego prezentu. Zwłaszcza że wielu najbliższych nie ma pojęcia, jaką metodę preferuje wędkarz. Wówczas warto postawić na gadżet, który będzie odpowiedni niezależnie od stosowanej metody, np. odzież wędkarską czy okulary przeciwsłoneczne.

Sprzęt wędkarski prezentem na święta

Osoby, które znają się na wędkarstwie, przy wyborze prezentu na święta celować mogą w sprzęt wędkarski. Wędkarz nigdy nie pogardzi dobrą wędką czy kołowrotkiem. Jednak rozczaruje go sprzęt słabej jakości. Dlatego trzeba wiedzieć, jakim sprzętem dysponuje dany wędkarz. W innym wypadku, przy zakupie niskiej jakości sprzętu lub produktów, które wędkarz już ma na swoim wyposażeniu, taki prezent może okazać się całkowitym niewypałem.

prezenty dla wędkarza

Konieczna jest też znajomość ulubionej metody połowu obdarowywanego wędkarza. Zakup sprzętu służącego do metody, z której wędkarz nie korzysta, jest tylko stratą pieniędzy. Na przykład miłośnik metody karpiowej nie pogardzi dobrej jakości kołowrotkiem Daiwa o dużej wytrzymałości i precyzyjnym hamulcu. Z kolei specjalista od spinningu, na pewno chętnie przyjmie wędkę marki Okuma, która jest lekka, precyzyjnie wykonana, a przy tym trwała.

Za prezenty dla wędkarza posłużyć mogą również przynęty wędkarskie, na przykład ręcznie robione i profesjonalne woblery, które do złudzenia przypominają żywe ryby. Oczywiście każda przynęta musi być precyzyjnie wykonana, a przy tym trwała. Dla wędkarzy, którzy często korzystają z metody muchowej, podarować można sztuczne, eleganckie muchy wykonane z solidnego materiału. Taki prezent wygląda bardziej elegancko i nabiera prestiżu, jeżeli zapakujemy go w oryginalne, specjalnie służące temu pudełko.

Prezenty dla wędkarza w formie akcesoriów

Nie każdy, kto wybiera świąteczny prezent dla wędkarza, zna się na wędkarstwie. Wówczas zakup sprzętu wędkarskiego lepiej sobie darować i nie rozczarować obdarowywanego. O wiele łatwiej wybrać akcesoria wędkarskie, których na rynku nie brakuje. Co więcej, przydatne akcesorium wędkarskie zawsze będzie znakomitym świątecznym prezentem.

Doskonałym przykładem, często wybieranym na tę, jest skrzynka wędkarska. Oczywiście musi ona być elegancka i wykonana z wysokiej jakości materiału. To akcesorium, które pomaga wędkarzowi w transporcie najmniejszych elementów zestawu wędkarskiego, ale też w utrzymaniu porządku. Najważniejsze przy wyborze skrzynki dla wędkarza, aby była ona solidna i została wykonana z materiałów, które nie wchodzą w reakcję z gumowymi przynętami. To ważne, gdyż taka reakcja zniszczy nie tylko samą przynętę, ale również skrzynkę. Dobrym jakościowo sprzętem, dostępnym w konkurencyjnej cenie i cenionym przez wędkarzy, są skrzynki Jaxon.

Jeżeli nie skrzynki wędkarskie, alternatywą mogą być torby dla wędkarzy. To często stosowane akcesoria w sytuacji, kiedy nad łowisko nie można dotrzeć samochodem. Podobnie jak w przypadku skrzynek, również torby są podzielone na wiele różnych przegródek i kieszonek, w których pomieszczą się przynęty, haczyki, spławiki itp. Wyższej klasy akcesorium jest torbą będącą częścią rozkładanego krzesełka.

To nie koniec wyboru, jeżeli wziąć pod uwagę akcesoria. Wędkarzom, którzy wędkują metodą muchową, przyda się uchwyt na wędkę przypinany do kamizelki. W ten sposób przynajmniej na chwilę może on uwolnić ręce, aby nanieść poprawki w zestawie lub przywiązać przypon. Dzięki uchwytowi nie musi odkładać wędki na powierzchnię wody lub wkładać jej pod pachę.

prezenty dla wędkarza

Do akcesoriów zaliczyć można również okulary. Nie mogą być to jednak byle jakie okulary przeciwsłoneczne. Koniecznie na prezent dla wędkarza wybrać należy okulary polaryzacyjne, oczywiście jednej z renomowanych marek (np. Lozano). Wędkowanie w okularach polaryzacyjnych jest znacznie przyjemniejsze. Przy silnym słońcu chronią one nie tylko przed działaniem promieni UV, ale również zmęczeniem wynikającym z odbijającego się od tafli wody światła. Zresztą dobrymi okularami wędkarz nie pogardzi też na co dzień, choćby podczas prowadzenia samochodu. Co ciekawe, przydają się również zimą, kiedy wędkarz próbuje swoich sił w wędkarstwie podlodowym, a jego oczy męczy światło odbite od zalegającego na powierzchni łowiska śniegu. O samych okularach więcej w artykule pt. Okulary dla wędkarza.

Jakie gadżety nadają się na prezent dla wędkarza?

Ostatnią grupę prezentów dla wędkarzy stanowią gadżety. Te często są zabawne, a sprowadzają się między innymi do koszulek ze śmiesznym nadrukiem. W jasny sposób odnoszą się one do pasji obdarowanej takim prezentem osoby.

To samo tyczy się kubków, które na łowisku mogą się nie sprawdzić (chyba że to kubki termiczne), ale w domu jak najbardziej będą idealne do mleka, herbaty, kawy czy piwa, choć do tych ostatnich lepsze są specjalnie zadrukowane motywem wędkarskim kufle. Pasję wędkarza może sugerować nie tylko nadruk na kubku, ale i jego budowa. Wystarczy poszukać gadżetu z uchem w kształcie ryby lub spławika.

Pośród innych gadżetów wyróżnić można np. stojak na wino w kształcie ryby, komplet odpowiednio zadrukowanych ręczników, a nawet piórnik lub plecak z motywem wędkarskim. Gadżetów jest wiele i każdy powinien znaleźć coś optymalnego dla obdarowywanego wędkarza, również pod kątem swoich możliwości finansowych.

Mimo iż do świąt dosłownie chwila, widać wyraźnie, że wszyscy ci, którzy nie kupili jeszcze prezentu wędkarzowi, nie muszą panikować. Zamówienie go w weekend lub w poniedziałek rano, a zostanie on dostarczony jeszcze przed kolacją wigilijną.