Wyjazd wędkarski to nie tylko podróż samochodem na łowisko oddalone niewiele od miejsca zamieszkania wędkarza. Warto wybrać się na lepsze łowisko i nie tyle łowić z brzegu, ile udać się na wędkowanie z łodzi. Oczywiście tak w Polsce, jak i za granicą. Jak wybrać łódź na wyjazd wędkarski?

Znalezienie łodzi jest kluczowe. W tym miejscu można ją wyczarterować lub zdecydować się na jej zakup. To dobry pomysł wówczas, kiedy wędkarz zamierza łowić często i w jednym miejscu. W innym wypadku rozsądny będzie jej czarter. Na takie rozwiązanie powinni się również zdecydować wszyscy ci, którzy na wyjazd wędkarski chcą udać się za granicę. W zależności od potrzeb i wymagań wędkarz może wówczas wynająć łódź na wyjazd wędkarski motorową lub wiosłową.

Samo znalezienie łodzi wcale nie musi być tak trudne, jak się początkowo wydaje. Wystarczy skorzystać z odpowiednich wyszukiwarek. Przy wyjazdach zagranicznych, ale i w kraju o pomoc zgłosić się można do samych wędkarzy, którzy nie powinni robić problemów i odpłatnie wypożyczyć swoją łódź na ryby. Jeżeli to jakaś wyszukiwarka, można skorzystać z filtra, który ograniczy wybór do łodzi optymalnych pod daną wyprawę.

wyjazd wędkarski

Jak łódź na wyjazd wędkarski będzie najlepsza?

Która łódź będzie najlepsza na wędkarski wyjazd? Oczywiście jednostka o mniejszych gabarytach, której długość nie przekracza 5 metrów. Poza tym należy zwrócić uwagę na szerokość rufy. Powinna ona być na tyle szeroka, aby móc rozłożyć się z całym niezbędnym sprzętem. Z kolei wysokość jest ważna dla oparcia wędki.

Jako że wędkowanie to przyjemność, ale i obcowanie z żywiołem, jakim jest woda, nie da się zapomnieć o bezpieczeństwie. Łódź musi być więc stabilna, a zarzucanie spławika, kolejne wymachy i wciąganie złowionego okazu nie mogą sprawiać problemu i zagrażać bezpieczeństwu.

Na łodzi powinno znaleźć się wygodne siedzisko i kilka schowków, gdzie można wygodnie schować niezbędny sprzęt wędkarski. Jeżeli to łódź przygotowana na wyprawy wędkarskie, może ona mieć również specjalne akcesoria i dodatki, na przykład uchwyty na wędki. Dodatkowo zamówić lub kupić można echosondy i wszystko, co pomaga namierzyć łowiska i same ryby.

wyjazd wędkarski

Znalezienie właściwej łodzi na wyjazd wędkarski nie musi być więc bardzo trudne. Oczywiście wędkarze, którzy często lubią łowić nie tyle z brzegu, ile wypływać na łowisko, powinni pomyśleć o jej zakupie. Wiele takich łodzi znajdą na Tamaj.pl.