Podest wędkarski jest jednym z tych akcesoriów, o których nie mówi się zbyt często. Czy warto go nabyć i jeżeli tak to, co przemawia za takim zakupem?

Jakie zalety ma podest wędkarski?

Zakup podestu wędkarskiego może nieść w sobie wiele zalet. Sprawdza się on na wszelkich kanałach, rzekach i w innych miejsca, gdzie zbocze jest mocno nierówne. Wówczas ustawienie na nim krzesełka będzie dość trudne. Z kolei podesty wędkarskie mają regulowaną wysokość nóżek, które są ustawiane osobno. Wystarczy więc je właściwie wyregulować.

podest wędkarski

Poza tym łowienie ryb z podestu jest prostsze. Pod ręką wędkarz ma wszystkie przynęty podzielone na pojemniki i niezbędne akcesoria. Wiele podestów pozwala nawet na montaż parasola wędkarskiego. Nie jest to najważniejsza cecha podestu, ale warta uznania. Zwłaszcza że podczas silnego wiatru parasol wbity w ziemię przy podmuchu może zostać porwany.

Jak łowić z podestu wędkarskiego?

Łowienie z podestu wędkarskiego jest przyjemne i proste. Są one skonstruowane tak, aby ułatwiać łowienie na tyczkę, choć z reguły sprawdzą się również przy innych metodach łowienia. W tym miejscu warto posłuchać specjalistów i profesjonalnych wędkarzy, którzy biorą udział w zawodach. Ci podkreślają, że dzięki podestom wędkarskim są oni efektywniejsi.

Podest wędkarski nie jest zamkniętym kompletem. Warto i trzeba go rozbudowywać o elementy, które pasują do stylu wędkowania danego wędkarza. Podczas zakupu podestu wędkarskiego uwagę zwrócić więc również trzeba na skład takiego zestawu. Nie w każdym komplecie znaleźć można balkon na ustawianie tyczki czy uchwyty do jej odkładania. Często jest to sam podest, który następnie koniecznie należy wyposażyć w kolejne akcesoria.

Ile kosztuje podest wędkarski?

Czy podesty wędkarskie są drogie? To zależy od produktu i marki. Sam podest o średniej jakości, który z pewnością dla hobbystów wędkowania będzie wystarczający, kosztuje około 500 zł. Jednak o wiele lepiej nieco doinwestować i kupić podest z pełnym wyposażeniem. W hurtowni Tamaj.pl takie podesty dostać można już za około 800 zł. Oczywiście istnieje możliwość zakupu samego podestu, a później jego wyposażanie osobnymi akcesoriami.

podest wędkarski

Miłośnicy wędkarstwa, którzy na ryby udają się regularnie i często łowią na mało stabilnych i stromych brzegach, na pewno powinni wziąć pod uwagę zakup podestu. To o wiele praktyczniejsze akcesorium niż samo krzesełko wędkarskie, które nie daje wielu możliwości i nie wszędzie może zostać ustawione.