BLOG WĘDKARSKI TAMAJ.PL

Nie tylko zakupy… Strona dla Ludzi z pasją …

Akcesoria wędkarskie

Jaki plecak wędkarski wybrać?

plecak wędkarski

Do każdej wyprawy wędkarskiej należy się dobrze przygotować. Przede wszystkim myślimy tu o odpowiednim zestawie, przynętach czy zanętach. Przyda się również plecak wędkarski. Czym się kierować, szukając najlepszego plecaka na ryby?

Plecak wędkarski nie jest drogim akcesorium. Wystarczy 60-70 zł, choć wiele zależy od rodzaju plecaka. Najważniejsze, aby był on w pełni funkcjonalny i wygodny, czego niska cena może nie zagwarantować. Wielu wędkarzy nie jest zainteresowana zakupem specjalnego plecaka na ryby, na wyprawy zabierając duże plecaki turystyczne. Nie ma w tym nic złego, ale pod jednym warunkiem – muszą one być nieprzemakalne i pomieścić cały ekwipunek wędkarza. Jaki plecak wędkarski wybrać, jeżeli ma to być jednak produkt przeznaczony specjalnie dla wędkarzy?

plecak wędkarski

Dlaczego plecak wędkarski musi być wodoszczelny?

Podstawowym kryterium wyboru plecaka dla wędkarza jest nieprzemakalność. Jeżeli opis produktu nie informuje, czy plecak wędkarski jest wodoszczelny, koniecznie dopytać trzeba o tę kwestię. Należy mieć na uwadze, że plecak wędkarski, podobnie jak sam wędkarz, wielokrotnie musi stawić czoła opadom deszczu. Poza tym często leży na wilgotnym gruncie. Dlatego musi on mieć nieprzemakalne, wzmocnione plastikiem dno. Najlepsze są plecaki wędkarskie, w których znajduje się szczelna kieszeń, gdzie można umieścić dokumenty i telefon. Dodatkowo muszą one mieć podklejone szwy i osłony na zamki. W tych miejscach plecaki są bowiem szczególnie narażone na przeciekanie.

Duży i pakowny

Plecak do wędkowania nie może być zbyt mały. Szczególnie pomyśleć o tym powinni wędkarze, którzy często łowią z łodzi lub zajmują miejsce na łowisku mocno oddalone od samochodu. Plecak wędkarski powinien pomieścić wszystko, co wędkarz musi mieć pod ręką, np. żyłki, przynęty, zanęty, aparat, termos, prowiant, płaszcz, dokumenty i wiele niezbędnych, praktycznych akcesoriów. Małe plecaki w ogóle nie zdadzą więc egzaminu. Ważne, aby był on pojemny, a wewnątrz miał dodatkowe kieszenie i przegrody. Przyda się również siatkowa osłona, w której umieścić można przemoczone ubranie.

plecak wędkarski

Praktyczny i funkcjonalny plecak wędkarski

Plecaki wędkarskie mogą i powinny być funkcjonalne oraz praktyczne. Nasza hurtownia wędkarska oferuje na przykład plecaki wędkarskie z krzesełkiem. Przydatne będą również inne dodatki, które pozwolą doskonale przygotować się do wielu godzin połowu na łodzi. Najważniejsze, aby plecak wędkarski dawał możliwość szybkiego skorzystania ze wszystkich niezbędnych rzeczy.

Wytrzymały i wygodny

Dobry plecak wędkarski ma również system nośny, przejawiający się w poduszeczkach umieszczonych w szelkach i w części przylegającej do pleców. Musi on mieć również regulowany pas, który pozwoli na zapięcie go wokół brzucha. Wówczas plecak się nie przesunie i nawet w pełni naładowany będzie wygodny w noszeniu.

plecak wędkarski

Koniecznie przyjrzeć się tez trzeba materiałowi, z jakiego jest on wykonany. Plecaki dla wędkarzy muszą bowiem być wytrzymałe, nie tylko będąc odpornymi na różne warunki atmosferyczne, ale też częste użytkowanie i duże obciążenia. Plecak wędkarski słabej jakości nie zda więc egzaminu i za chwilę zużyje się na tyle, że wędkarz będzie zmuszony rozejrzeć się za kolejnym tego typu produktem. Lepiej oszczędzić sobie nerwów i dodatkowych kosztów od razu kupując plecak spełniający wymagania wędkarza, który posłuży mu przez lata.

1 Comment

  1. Dla mnie podstawa to pakowny i podręczny. Chodzi o to aby miał dużo schowków, pasków itd. Dzięki nim mogę wszystko ładnie poukładać i mieć pod ręką

Leave a Reply