Lato w pełni, a to oznacza, że każdy wędkarz wybierający się na ryby, musi zmagać się również z irytującymi owadami. Dobrą ochronę przed komarami, kleszczami i meszkami stanowi preparat Moskilex.

Dla wędkarzy i nie tylko

Wędkarzom najbardziej dokuczają komary i meszki, ale nie wolno zapomnieć również o kleszczach. Jako że skuteczna ochrona przed komarami i kleszczami to nie tylko dużo większy komfort, ale również rozwaga i dbanie o własne bezpieczeństwo, warto postawić na możliwie najlepszą ochronę. Oczywiście można się właściwie ubrać, ale przy wysokich temperaturach trudno o to, aby swojemu hobby oddawać się w długich spodniach i polarowych bluzach. O wiele prościej postawić na skuteczny preparat na komary, jakim niewątpliwie jest Moskilex.

Preparat na kleszcze i komary Moskilex polecany jest wędkarzom, ale też myśliwym, działkowcom czy zwykłym turystom. To optymalne zabezpieczenie dla wszystkich, którzy w sposób aktywny spędzają wolny czas na łonie natury, chcąc chronić się przed owadami. Zwłaszcza że są one nie tylko uprzykrzające, ale przenoszą również groźne choroby, np. boreliozę czy odkleszczowe zapalenie opon mózgowych.

Jak działa preparat na komary Moskilex?

Moskilex działa z potrójną siłą, a to dlatego, że jest połączeniem trzech aktywnych substancji:

  • DEET 10% – odstrasza końskie muchy, komary i kleszcze
  • IR3535 1% – odstrasza komary, kleszcze, muchy, pszczoły, meszki i osy
  • Pyrethrum Extract 0,15% – ekstrakt roślinny

Moskilex

Dzięki tak znakomitej ochronie wędkarzowi nie są straszne komary, kleszcze, ale i inne owady. Skuteczność preparatu jest potwierdzona naukowo. Przez pierwsze trzy godziny to pełna, 100-procentowa ochrona, przez trzy kolejne Moskilex działa ze skutecznością 90%.

Sposób użycia preparatu Moskilex

Co istotne, po preparat Moskilex sięgać mogą osoby dorosłe, ale również dzieci powyżej 6. roku życia. Prepart jest prosty w aplikacji, gdyż rozpyla się go na niechronione miejsca. Na twarz i szyję nanosi się go pośrednio, spryskując dłonie, po czym smaruje nimi twarz i szyję. Należy jednocześnie unikać kontaktu z oczami i ustami.

Nie ulega wątpliwości, że jest to skuteczny preparat na komary, kleszcze, muchy i inne owady. Przyda się on każdemu wędkarzowi, który wybiera się na łowisko. W ten sposób przez kilka godzin jest on dobrze chroniony przed natrętnymi i uprzykrzającymi wędkowanie owadami, ale i mogącymi przenosić groźne choroby kleszczami.

Moskilex

Z pewnością jest to ochrona znacznie skuteczniejsza niż domowe metody stosowane przez wędkarzy, np. nacieranie się olejkiem waniliowym. Ten potrafi być skuteczny i do tego ładnie pachnie, ale ta forma ochrony nie jest szczególnie efektywna, a już na pewno nie przy wszystkich owadach. Poza tym olejek pomaga przez krótką chwilę, podczas kiedy Moskilex to preparat działający do kilku godzin.

Moskilex jest już w ofercie sklepu wędkarskiego Tamaj.pl. Aerozol o pojemności 90 ml dostępny jest w atrakcyjnej cenie jedynie 13,20 zł. Zamówicie go TUTAJ.