BLOG WĘDKARSKI TAMAJ.PL

Nie tylko zakupy… Strona dla Ludzi z pasją …

Wędkarstwo

Jaka wędka do Method Feeder?

wędka do Method Feeder

Nie da się ukryć, że technika łowienia ryb Method Feeder jest popularna wśród wędkarzy. Nic dziwnego, że każdego roku pojawiają się nowinki techniczne dedykowane tej metodzie. Wędkarze mają również do dyspozycji nowe smaki zanęt i wiele przynęt. Wszyscy ci, którzy chcą skupić się na tej metodzie, uwagę powinni przyłożyć również do wyboru właściwego wędziska. Jaka wędka do Method Feeder będzie więc najlepsza, biorąc pod uwagę jej cechy i parametry?

Jaka powinna być wędka do Method Feeder?

Każdą wędkę można sklasyfikować pod względem wielu różnych parametrów. Mowa tu między innymi o długości oraz wadze wędziska. Liczy się także ciężar wyrzutu. Nie ukrywajmy, że dla wielu wędkarzy istotna jest też jej cena. Jaka wędka do Method Feeder będzie więc najlepsza?

Długość wędki do Method Feeder

Na rynku jest mnóstwo wędek do Method Feeder. Mają one bardzo różną długość. Standardową długością są wędki mające 3.0 lub 3.30 m. Jednak przy wyborze wędziska należy brać pod uwagę swoje własne preferencje. Istotne jest, gdzie wędkarz będzie jej używał i jakie ryby łowił. Nieco inaczej wygląda kij do łowienia płoci i linów niż karpi. Poza standardowymi długościami kije wędek do Method Feeder mają też długość 3.60 i 3.90 m.

wędka do Method Feeder

Akcja wędziska

Wielu wędkarzy, którzy stosują tę metodę, zauważa, że kij powinien mieć akcję paraboliczną. Zapewni ona przyjemność podczas holu nawet mniejszych ryb. Poza tym zwiększa ich bezpieczeństwo, co jest istotne w kontekście tego, że ryba finalnie powinna ponownie znaleźć się w łowisku. Akcja paraboliczna zwiększa amortyzację zrywu podczas holu ryb.

Ciężar wyrzutu wędki do Method Feeder

Co do ciężaru wyrzutu to tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, w jakim miejscu wędkarz korzysta z wędki. Przy łowieniu karpi dalej od brzegu, kiedy wędkę będzie trzeba posłać na dalszą odległość, rzeczywiście zapas mocy w wędce jest niezbędny. Wówczas użyć należy cięższych podajników. Poza tym taki model wędziska powinien posiadać przelotki o większej średnicy, choć wiele zależy też od umiejętności wędkarza.

Cena wędziska do Method Feeder

Każdy wędkarz na swoje hobby ma określony budżet. Na szczęście wędki Method Feeder mają bardzo różne ceny. Również sklep Tamaj.pl w swojej ofercie ma ich na tyle dużo, że każdy wędkarz powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie. Jedne kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych, za inne zapłacić trzeba kilkaset złotych, a te najlepsze kosztują nawet około 1000 zł.

wędka do Method Feeder

Nie ulega więc wątpliwości, że na rynku jest wiele modeli wędzisk do łowienia metodą Method Feeder. W wyborze pomagają oznaczenia. Wielu producentów na kijach dedykowanych tej metodzie oznacza je jako wędziska do Method Feeder. Oczywiście sam kij nie zapewni jeszcze sukcesu, ale jest jednym z tych elementów, który w dużym stopniu przyczynia się do sukcesu lub porażki wędkarza. O samej metodzie i jej charakterystyce więcej mówi artykuł pt. Method Feeder – metoda na rybę.

1 Comment

  1. Adam

    A taki ciężar zarzutu czyli elastyczność wędki ma duże znaczenie przy wyborze czy to mniej ważne. Na przykład taki rumpol bardzo tania czy jest sens coś takiego kupić https://infomiasto.eu/wedka-rumpol-strong-3608-36-metra-opinia-i-test/ czy jednak wybrać coś lepszego. Ma ona jak widać dobre i złe opinie.

Leave a Reply