Są wędkarze, którzy po raz ostatni łowiska odwiedzają na początku jesieni, a z następną wyprawą na ryby czekają do wiosny, aż zrobi się zdecydowanie cieplej. Nie brak jednak tych odważniejszych i wytrwalszych, których nie przerażają nawet skrajnie niskie temperatury. Wędkować można i późną jesienią, i zimą, kiedy taką możliwość daje wędkarstwo podlodowe. Oczywiste jest natomiast, że wcześniej do takiej wizyty na zamarzniętym łowisku trzeba się przygotować. W tym wpisie chcemy poruszyć kwestię obuwia. Jakie buty wędkarskie na jesień i zimę powinien nabyć wędkarz?

Najważniejsze parametry zimowych butów wędkarskich

Jakie zatem powinny być buty wędkarskie na jesień i zimę? Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta. Większość zauważy, że muszą być ciepłe i trudno nie przyznać im racji. Jednak obuwie wędkarskie powinno też spełniać kilka podstawowych cech. Na pewno nie może sprawiać, że noga wędkarza będzie się pocić. Poza tym powinno być lekkie i wygodne oraz łatwo się sznurować. Nie jest tajemnicą, że sznurowanie rozwiązanego obuwia zmarzniętymi rękoma nie należy do przyjemnych i jest zwyczajnie trudne.

Dobrze też, jeśli buty wędkarskie na jesień i zimę wykonane są z wodoodpornego materiału. Takie obuwie doskonale nadaje się do tego, aby założyć je podczas wędkowania jesienią na łodzi i pontonie, jak również łowienia z brzegu, kiedy wędkarz uważa, aby nie wdepnąć w otaczające go kałuże. Oczywiście z takiego obuwia skorzystać można także przy wędkarstwie podlodowym.

buty wędkarskie na jesień i zimę

Zdarza się również, że wędkarze kupują buty o rozmiar większe. Wszystko po to, aby włożyć grubsze skarpety. Jeśli jest to obuwie solidne, ciepłe i wodoodporne to nie ma takiej potrzeby. Zresztą lepsze od grubych skarpet będą specjalne skarpety neoprenowe, które gwarantują dodatkową izolację termiczną, co zapewnia wędkarzowi komfort w trudnych warunkach pogodowych.

Zresztą skarpety to tylko jedne z akcesoriów, na które może postawić wędkarz nabywający buty wędkarskie na jesień i zimę. Przy kaloszach bezcenne okazać się mogą wkłady docieplające. Z kolei antypoślizgowe nakładki na buty przeznaczone są dla wędkarzy, którzy cenią sobie wędkarstwo podlodowe. Zapewniają doskonałą przyczepność na lodzie i śniegu.

Jaxon – najlepsze zimowe buty wędkarskie na rynku

Szukając takiego obuwia, wielu wędkarzy kieruje się tylko i wyłącznie ceną. Ta jest ważna, ale nie może być czynnikiem przeważającym o zakupie. Lepiej dołożyć kilkadziesiąt złotych, ale nabyć obuwie komfortowe, ciepłe, lekkie i wodoodporne, aniżeli „cieszyć” się butami, które nie spełniają podstawowych wymagań stawianych przez warunki pogodowe i z butami zimowymi wspólnego mają niewiele.

buty wędkarskie na jesień i zimę
Wśród producentów, którzy tworzą buty wędkarskie na jesień i zimę, jest firma Jaxon. Jako że cenimy sobie najwyższą jakość, obuwie tego producenta znajdują się również w naszej ofercie. Buty wędkarskie Jaxon to gwarancja nabycia obuwia komfortowego i odpowiedniego do panujących w Polsce o tej porze roku warunków atmosferycznych. Są więc doskonałą okazją dla jesienno-zimowych łowców sandaczy, troci czy dorszy.