BLOG WĘDKARSKI TAMAJ.PL

Nie tylko zakupy… Strona dla Ludzi z pasją …

Poradnik wędkarza

Jaki samochód na ryby?

samochód na ryby

Wielu wędkarzy zastanawia się, czy istnieje idealny samochód na ryby. Z pewnością takiego pojazdu dla wędkarza nie ma. Niemniej jednak na rynku znaleźć można modele, które doskonale sprawdzają się przy transporcie sprzętu wędkarskiego, a jednocześnie są komfortowe i nie mają problemu z pokonaniem ciężkiego terenu. Jakim samochodem powinien zainteresować się wędkarz?

Samochód dla wędkarza — tani i ekonomiczny

Jakiego w związku z tym samochodu szukają wędkarze? Z pewnością powinien być to pojazd tani oraz ekonomiczny, choć w przypadku tego drugiego paramentu wiele zależy od samego wędkarza. Na pewno za ekonomicznym pojazdem będzie opiewał ten miłośnik wędkarstwa, który jeździ na łowiska oddalone dość mocno od swojego miejsca zamieszkania. Są nawet tacy wędkarze, którzy specjalnie przerabiają pojazdy pod wędkarstwo, choć jest ich niewielu.

Dlatego samochód taki powinien być przestronny. Choćby po to, aby podczas nocnych łowów móc w nim spocząć czy się zdrzemnąć. Oczywiście na takie wyprawy zabrać trzeba ze sobą również wiele sprzętu wędkarskiego.

Samochód na ryby — przykłady

* Nissan Terrano II

Wielu wędkarzy pyta między innymi o Nissana Terrano II. Za samochód taki zapłacić trzeba maksymalnie ok. 20 tys. zł., choć na rynku wtórnym dostępne są również modele za 1/3 tej ceny. Największą zaletą takiego pojazdu są jego właściwości terenowe, dzięki czemu bez problemu dojechać można w niemal każde miejsce. Pojazd ma napęd na cztery koła i jest przestronny. Jedynym jego mankamentem jest otwierana na lewo klapa. Dodajmy od razu, że samochód ten dostępny jest w wersji z silnikiem wysokoprężnym (2.7 TD, 2.7 TDI, 3.0 TDi) lub benzynowym (2.4).

samochód na ryby

* Ford Mondeo Mk3

Wielu wędkarzy jako samochód na ryby ceni sobie Forda Mondeo Mk3 drugiej generacji. Auto jest w miarę wygodne i do tego tanie, bo jego ceny rozpoczynają się już od 2000 zł. Samochód w zamian oferuje duże wnętrze oraz sporej pojemności bagażnik. Najlepszą opcją silnika jest tu jednostka benzynowa 2.0 o mocy 145 KM.

* Volkswagen Sharan

Czy jako samochód na ryby sprawdzi się Volkswagen Sharan? Wielu wędkarzy ceni sobie ten pojazd za możliwość wyjmowania foteli czy ich obracania i przestawiania. Pojazd jest też uważany za komfortowy. Co ważne auto takie ma też napęd na cztery koła, choć dotyczy to pojazdów produkowanych od roku 2000. Wówczas koszt takiego samochodu to około 10 tys. zł. Całkiem dobra cena jak na taki pojazd. Najlepiej wypada tutaj Sharan z silnikiem 1.9 TDI o mocy 90 KM.

samochód na ryby

* Renault Kangoo

Ciekawą propozycją dla miłośników wędkarstwa jest również Renault Kangoo. Ten Kombivan w wersji osobowej charakteryzuje się między innymi funkcjonalnym wnętrzem oraz dużym bagażnikiem. Plusem jest też cena takiego pojazdu, bo nabyć można go już za ok. 3 tys. zł. Oczywiście najlepiej, jeśli taki pojazd ma napęd na cztery koła, choć wówczas trzeba się liczyć z ceną dwa lub nawet trzy razy wyższą. Mimo wszystko 8-9 tys. zł za tak funkcjonalne auto nie jest ceną zbyt wygórowaną. Najlepszym wyborem będą tu modele z silnikiem benzynowym 1.6.

Jak w związku z tym doskonale widać samochód na ryby znaleźć jest dość prosto. Na rynku jest wiele takich aut, które dostać można w naprawdę atrakcyjnej cenie. Nie są to wprawdzie pojazdy najnowsze, ale dla wędkarza nie chodzi o wygląd, a funkcjonalność i ekonomię. Wszystkie powyższe modele dobrze wpisują się w ten przepis samochodu dla wędkarza.

1 Comment

  1. Serdeczne dzięki za ten artykuł. Bardzo fajne zestawienie, które pomogło mi rozwiać pewne wątpliwości odnośnie kupna samochodu na weekendowe wypady 🙂

Leave a Reply