BLOG WĘDKARSKI TAMAJ.PL

Nie tylko zakupy… Strona dla Ludzi z pasją …

Akcesoria wędkarskie

Jak wybrać fotel wędkarski?

jak wybrać fotel wędkarski

Wybierając się na ryby, warto ze sobą zabrać jakieś siedzisko, co nie jest jednak tak proste, jak się wielu wydaje. Możliwości jest akurat całe mnóstwo. Tak więc, jak wybrać fotel wędkarski, aby nie żałować, a ryby łowić komfortowo i wygodnie?

Taboret

Najprostszym, ale również i najtańszym wyborem są oczywiście taborety wędkarskie. Te nabyć możemy już bowiem za kilkanaście złotych, choć nie ukrywajmy, nie będzie to najlepszy wybór pod względem komfortu. Są one bowiem pozbawione oparcia i mało wygodne. Zaletą takich siedzisk jest natomiast ich lekkość oraz możliwość składania, dzięki czemu bez trudu zabierzemy je ze sobą nawet wtedy, kiedy na ryby wybieramy się rowerem czy skuterem.

jak wybrać fotel wędkarski

Krzesło z oparciem

Kilkadziesiąt złotych zapłacić trzeba natomiast za krzesło z oparciem. Na pewno jest ono wygodniejsze, ponieważ wyposażone jest w oparcie. Jest też lekkie i składane, choć nawet najciekawsze patenty nie sprawią, że będzie ono zajmować tak niewiele miejsca, jak ma to miejsce przy taboretach. Mimo wszystko większego problemu z jego przenoszeniem czy przewożeniem nie ma.

Fotel z oparciem

Zdecydowanie bardziej komfortowy będzie fotel. Jak wybrać fotel wędkarski? Odpowiadając sobie na to pytanie, musimy wziąć pod uwagę, że ten może być wyposażony w kilka niezwykle praktycznych dodatków. Zaliczyć do nich można choćby podłokietniki, stolik, mocowanie na wędkę czy nawet podnóżek.

jak wybrać fotel wędkarski
Inną kwestią jest już natomiast to, że takie fotele wędkarskie są dość kosztowne, a ich cena sięga kilkuset złotych. Oczywiście im będzie on bogatszy w dodatkowe funkcje, tym więcej za niego zapłacimy. Jednakże nie tylko na dodatki poprawiające komfort trzeba zwrócić uwagę, ale też kwestie bardziej praktyczne, jak choćby materiał czy możliwość zmiany kąta nachylenia oparcia. Zauważmy więc, że taki fotel powinien być odporny na wilgoć, a także łatwy do utrzymania w czystości. Poza tym powinien on być jak najbardziej stabilny i mieć możliwość regulacji wysokości nóżek.

Skoro wiecie już, jak wybrać fotel wędkarski najwyższy czas na zakupy. Wiele tego typu artykułów oferuje wędkarzom nasz sklep wędkarski — Tamaj.pl.

1 Comment

  1. Adam

    Ja kupiłem sobie krzesło turystyczne jakie było chwalone a okazało się nie bardzo dobrym pomysłem. Chodzi że korzystam i na rybach i na wyjazdach autem wybrałem to https://infomiasto.eu/krzeslo-turystyczne-spokey-angler-de-luxe-opinia-i-test/ a potem się okazało że jak jest nierówne podłoże to wszystkie rurki mogą się rozlecieć na nitach. Na to też trzeba zwracać uwagę.

Leave a Reply