Kiedy znajdziemy już łowisko warte naszego zainteresowania, warto je jakoś zaznaczyć. Jeśli nie oznaczymy miejsca, gdzie będziemy łowić czy nęcić szanse na złowienie dużego okazu maleją i to bardzo. Skoro jest to tak istotna kwestia, zastanówmy się więc nad tym, jak oznaczyć łowisko.

Odszukanie łowiska

Zanim będziemy chcieli oznaczyć łowisko, wcześniej musimy je jednak znaleźć. Jak to zrobić? Zdecydowanie najlepiej jest tu wykorzystać echosondę, którą przymocowujemy do pontonu bądź też łodzi.

jak oznaczyć łowisko

Oczywiście zrobić można to także i z brzegu rzucając wędką, na której zamontowany jest marker. Z oczywistych względów jesteśmy tu jednak mocno ograniczeni co do odległości. Nie da się zatem ukryć, że sondowanie z brzegu jest o wiele trudniejsze od tego przy użyciu echosondy. Markerów natomiast można użyć w sytuacji, kiedy chcemy widzieć, gdzie nęciliśmy.

GPS

Jeśli weźmiemy natomiast pod uwagę samo oznaczenie łowiska, użyć można tutaj współrzędnych. Do tego niezbędne będzie jednak urządzenie GPS. Wówczas będziemy mieć jednak pewność, że oznaczenie łowiska jest niezwykle precyzyjne. Przy takim oznaczeniu nie ma miejsca na żaden błąd. Chyba że źle odczytamy współrzędne danego łowiska.

Marker

Raz jeszcze wspomnijmy też o markerach. Na rynku tego typu produktów jest naprawdę wiele. Najczęściej używa się jednak tych klasycznych, które swoim kształtem przypominają literę H.

jak oznaczyć łowisko

Butelki po napojach

Jeśli nie chcecie inwestować w markety czy urządzenie GPS posłużyć się możecie tradycyjną, ale również dość skuteczną metodą. Bardzo często na łowiskach spotkać można plastikowe butelki po napojach. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że służą one właśnie do oznaczenia miejsca nęcenia i połowu.

Jak więc widzimy, sposobów na oznaczenie łowiska jest akurat dość dużo i każdy w zależności od doświadczenia czy posiadanego sprzętu powinien znaleźć coś w sam raz dla siebie. Głęboko wierzymy, że skoro wiecie już, jak oznaczyć łowisko nie będziecie mieć z tym żadnego problemu i dobre miejsca brania zostaną dobrze przez Was oznaczone.