BLOG WĘDKARSKI TAMAJ.PL

Nie tylko zakupy… Strona dla Ludzi z pasją …

Wędkarstwo

Najlepsze łowiska wędkarskie w Polsce

najlepsze łowiska wędkarskie w Polsce

Każdy z nas ma swoje ulubione miejsca, gdzie ryby biorą najlepiej. Jedne są mniej, drugie bardziej urodzajne. Skoro tak przedstawiamy Wam najlepsze łowiska wędkarskie w Polsce. Czy zdarzyło Wam się łowić w tych miejscach?

Jezioro Wygonin

Jezioro Wygonin znajduje się w Borach Tucholskich. Jego powierzchnia wynosi 68 ha (długość 2200 m, szerokość 500 m, maksymalna głębokość 24,8 m).

Jezioro to jest mocno eksploatowane, ale ryb jest tam naprawdę mnóstwo. Poza szczupakami czy okoniami można tu znaleźć tłuste leszcze oraz karpie, a także węgorze, liny, leszcze, trocie, łososie, pstrągi tęczowe oraz palie alpejskie.

najlepsze łowiska wędkarskie w Polsce
Nie jest bez znaczenia, że na Wygoninie dozwolone są wszystkie metody wędkowania. Ponadto łowisko to charakteryzuje się ograniczeniami w wydawaniu licencji. Dzięki temu, jeśli już tu traficie, inni wędkarze na pewno nie będą Wam przeszkadzać.

Łowisko Jarosławski

To łowisko położone w województwie zachodniopomorskim ma około 10 ha. Przeznaczone jest dla miłośników łowienia karpi. Poza nimi trafić tu jednak można też na liny oraz karasie.

Warto pamiętać, że z łowiska zabrać można ryby o maksymalnej wadze do 4 kg. Większe okazy należy wypuszczać.

Łowisko Pstrążna

O ile łowisko Jarosławski jest bogate w karpie, o tyle Pstrążna to prawdziwy raj dla miłośników ich łowienia. W zasadzie pod względem populacji dużych karpi w niczym nie ustępuje ono łowiskom w zachodniej Europie.

najlepsze łowiska wędkarskie w Polsce
Nie jest jednak powiedziane, że wizyta na tym zbiorniku położonym pomiędzy Raciborzem a Rybnikiem jest gwarancją złowienia dużej sztuki. Mimo dużego zagęszczenia rybami złowienie naprawdę dużego karpia nie jest zadaniem łatwym.

Łowisko KORMORAN

Łowisko to znajduje się w mieście Sulęcin położonym blisko 40 kilometrów od Gorzowa Wielkopolskiego. Samo łowisko jest stosunkowo niewielkie, ale bogate w karpie i amury. Dodajmy, że na łowisku w Sulęcinie znajduje się sześć stanowisk. Właściciele dążą jednak do tego, aby jednorazowo na zbiorniku nie przebywało więcej niż trzech lub maksymalnie czterech wędkarzy.

Łowisko Niewieścin

Łowisko Niewieścin położone jest w województwie kujawsko-pomorskim pomiędzy Bydgoszczą a Świeciem. Jego powierzchnia to około 11 ha, a głębokość w nim dochodzi do dwóch metrów.

Wygospodarowano tu 5 stanowisk dla wędkarzy karpi, ale poza nimi znaleźć możemy tu jeszcze karasie.

Jezioro Salno

Ten zbiornik położony jest w gminie Koronowo koło Bydgoszczy. Akwen ten ma powierzchnię 14,5 ha i średnią głębokość 10 m.

Jezioro Salno

Na zarybienie tego zbiornika przed kilkunastoma laty przeznaczono 12000 zł. Dzięki temu jest tu wiele karpi oraz amurów.

Stawy tarczyńskie

Łowisko znajdujące się w Tarczynie na trasie Warszawa – Grójec. Na miejscu znajdują się dwa stawy. W pierwszym królują karpie, amury i szczupaki. W drugim z kolei roi się od pstrągów oraz jesiotrów.

Czy to wszystkie najlepsze łowiska wędkarskie w Polsce? Nie ulega wątpliwości, że są warte bliższej uwagi, choć poza nimi wymienić moglibyśmy jeszcze wiele innych. Choćby liczne jeziora na Mazurach. Niemniej jednak, jeśli lubicie łowić na łowiskach, gdzie rzeczywiście roi się od ryb, na każdym z powyższych powinniście czuć się jak przysłowiowa ryba w wodzie.

1 Comment

  1. Ciekawe zestawienie, dzięki!

Leave a Reply