Jak wygląda polski wędkarz? Nie chcemy w tym artykule odnosić się do jego wyposażenia, bo to pewnie kwestia indywidualna. Zresztą podobnie jak ubiór. Nie jest mimo wszystko tajemnicą, że większość wędkarzy ubiera się, tak jak chce. Nie możemy powiedzieć o nich, że wędkarski ubiór jest im bliski. Oczywiście można nałożyć dres i wskoczyć w adidasy czy kalosze, ale jeśli chcecie być przynajmniej po części profesjonalistami, nie powinniście sobie na to pozwolić i żadną wymówką nie jest tutaj stwierdzenie, że odzież wędkarska jest zbyt droga.

Na pewno co nieco ze swoich oszczędności będziecie musieli na nią poświęcić. Mimo wszystko gwarantujemy, że warto. Wszak chodzi tu o Wasze dobro. Dzięki niej nie tylko zwiększycie wygodę oraz poprawicie komfort wędkowania, ale również nie narazicie się na odmrożenia czy obtarcia. O czym w związku z tym należy pomyśleć, kompletując strój wędkarski?

Obuwie

Inwestycja w dobre obuwie jest jedną z najważniejszych, jeśli w ogóle nie najważniejszą biorąc pod uwagę wędkarski ubiór. Komfort suchości w obuwiu okazać się może bezcenny. Co ciekawe klasyczne kalosze nie muszą być tutaj najlepszym rozwiązaniem. Szczególnie kiedy zaczynacie łowienie o poranku i po kilku godzinach rosy na trawie brak a temperatura szybko rośnie. Łatwo wówczas o obtarcia czy odparzenia. Mimo wszystko najważniejsze jest, aby takie obuwie miało nieprzemakalną membranę. Za wszelką cenę nie należy dopuścić do tego, aby woda dostała się do wewnątrz.

wędkarski ubiór

Spodnie

Podobnie sprawa ma się również w przypadku spodni. Tu także przede wszystkim uwagę trzeba zwrócić na ich nieprzemakalność i dopilnować, aby nie przepuszczały one wilgoci.

Kurtki

Ważnym elementem odzienia każdego wędkarza jest również kurtka. Wydaje się, że optymalnym wyborem będzie tutaj zaliczany do odzieży technicznej softshell. Ten element powinien ochronić wędkarza przed wiatrem i niskimi temperaturami. Poza tym jest to odzież „oddychająca”.

wędkarski ubiór

Softshell nie ochroni nas jednak przed deszczem. Dlatego dodatkowo nie można zapomnieć o lekkiej, nieprzemakalnej kurtce, która na pewno przyda Wam się nie tylko w czasie deszczu, ale też w dni słoneczne. Choćby kiedy będziecie musieli przedzierać się przez wysokie trawy.

Bielizna

Przyda się rzecz jasna również i bielizna termoaktywna. Zarówno koszulki, spodenki, jak również i skarpetki sprawdzą się o każdej porze roku i na pewno będziecie z nich korzystać regularnie.

Czapka

Czy czapka jest potrzebna? To oczywiście zależy od pory roku czy nawet pory dnia. Często wystarczająca będzie czapka z daszkiem, która chroni przed deszczem czy słońcem. W zimniejsze dni sprawdzi się również komin, który ochroni naszą twarz przed wiatrem.

wędkarski ubiór

Rękawiczki

Na swoim wyposażeniu w pogotowiu wędkarz powinien mieć również rękawiczki. Zwłaszcza kiedy temperatury są niskie. Doradzić możemy Wam tu wybór rękawiczek o rozmiar czy nawet o dwa większych. Wówczas nie będą one przylegać do końcówek palców, co ma znaczenie, kiedy jest mroźno.

Podsumowując, wędkarski ubiór jest bardzo ważny i żaden wędkarz nie powinien obok niego przechodzić obojętnie. Oczywiście wędkarstwo to nie rewia mody, ale mimo wszystko odpowiednia odzież może korzystnie wpłynąć na połów i zagwarantować łowienie w komfortowych warunkach.

Tak jak w przypadku innej odzieży, tak samo i tutaj istnieją firmy tworzące lepszą i słabszą odzież wędkarską. Na pewno chcąc znaleźć coś dla siebie optymalnego i zarazem w konkurencyjnych cenach będziecie się musieli nieco natrudzić. Mimo wszystko na pewno warto.