Wybierając się na ryby, nie można zabrać tylko wędki i kilku przynęt. Wyposażenie wędkarza powinno być znacznie bardziej bogate i zawierać w sobie również i wędkarskie akcesoria, którym warto przyjrzeć się bliżej. Choćby z tego względu, że nie tylko ułatwiają one połów, ale wpływają również na jego komfort, a co najważniejsze nieraz zwiększają bezpieczeństwo samego wędkarza. Które akcesoria są więc mu niezbędne?

Pudełko z przynętami

Żaden połów nie będzie efektywny, jeśli nie zadba się wcześniej o odpowiednią przynętę. Ich rodzajów jest na tyle dużo, że nieraz początkowi wędkarze łowią metodą prób i błędów sięgając po różne przynęty i sprawdzając, które z nich dają najlepszy efekt. Skoro tak nie można zapomnieć o jednym, a mianowicie pudełku na przynęty. Dzięki temu można zachować pośród nich ład i porządek.

wędkarskie akcesoria

Sam wybór pudełka na woblery jest już natomiast sprawą indywidualną. Do najlepszych i najbardziej funkcjonalnych zaliczamy te, które poza miejscem na przynętę umożliwiają również przechowywanie dodatkowych gadżetów.

Multitool

Każdy wędkarz potrzebować może kombinerek, noża, nożyczek czy śrubokręta. Oczywiście na połów zabrać można je wszystkie oddzielnie, choć nie ma takiej potrzeby. Zdecydowanie bardziej funkcjonalny jest Multitool, a więc uniwersalny gadżet zawierający w sobie wszystkie te narzędzia. Jest on niewielki i poręczny, a na dodatek łatwo się składa i można z niego korzystać w każdych warunkach. O jego przydatności nie ma więc potrzeby dyskutować. Jest to gadżet przydatny każdemu wędkarzowi.

Latarka

Nawet jeśli nie macie zamiaru łowić po zmroku czy o brzasku, warto mieć przy sobie dobrą latarkę. Wszak nigdy nie wiadomo, czy nie wciągniecie się w połów tak bardzo, że zastanie Was zmrok. Samych latarek dla wędkarzy nie brakuje, a pośród nich wymienić można latarki wodoodporne, ręczne, czołowe czy te z ledowym lub halogenowym reflektorem.

wędkarskie akcesoria

Większość z nich zasilana jest akumulatorem, a dodatkowo może być wzbogacona o oczko z uchwytem do przypięcia czy magnes i ultra fioletową diodę LED. Wybór latarki uzależniony jest od miejsca, w którym łowicie ryby oraz jego rodzaju. Dobra latarka jest jednak niezbędna.

GPS

Patrząc na aspekt bezpieczeństwa, bardzo praktyczne są GPS-y, które znajdziemy dziś nawet w swoich telefonach, choć lepiej nabyć oddzielną wodoodporną nawigację z wytrzymałym akumulatorem. Wówczas nawet w ciemności znalezienie drogi do domu, a przynajmniej miejsca, w którym zostanie Wam udzielona pomoc, trudne nie będzie.

Ciekawi jesteśmy czy te wędkarskie akcesoria również i Wam na stałe towarzyszą podczas wycieczki na ryby. A może korzystacie z czegoś jeszcze?