Wędkarze cenią sobie łowienie ryb drapieżnych. Aby jednak je złowić, muszą zadbać o wyszukanie właściwego drapieżnika i zastosować wobec niego właściwy sprzęt wędkarski. Dzięki temu uda się złowić rekordowe okazy takich drapieżników i to nawet zimową porą, stosując odpowiednie przynęty.

Najczęściej przynęty na drapieżniki w okresie zimowym nie działają tak, jak trzeba. Najlepiej będzie więc wybrać inne akcesoria wędkarskie, niż przynęty w postaci jaskrawych gum bądź agresywnych woblerów. W okresie jesienno-zimowym ryby drapieżne są ospałe i należy wobec nich zastosować inne wabiki, niż te, którymi posługiwaliśmy się w okresie letnim.

O wiele większe możliwości gwarantują przynęty posiadające naturalne i stonowane kolory. Dodatkowo liczy się zastosowanie lekkich główek jigowych. Dzięki temu przynęta będzie opadać powoli i dzięki temu okaże się bardziej kusząca dla drapieżnika. Zbyt szybki opad na pewno go nie zainteresuje, nie będzie przecież marnował energii.

Wędkarz powinien prowadzić przynętę powolnymi ruchami, co pozwoli nam dokładnie wyczuć atak ryby. Kiedy jednak wędkujemy w grudniu po zachodzie słońca, to zaleca się wykorzystanie jaśniejszych przynęt, na przykład w kolorze marchewkowym.

Ilość brań drapieżników w okresie zimowym jest o wiele niższy, więc nie powinniśmy się zbyt szybko zniechęcać.

akcesoria-wedkarskie-sklep-wedkarski-kolowrotki-przynety-wedki-zylki