BLOG WĘDKARSKI TAMAJ.PL

Nie tylko zakupy… Strona dla Ludzi z pasją …

Wędkarstwo morskie

Wędkarstwo morskie – zasady łowienia

Wędkarstwo morskie wymaga dostosowania się do odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Wypływając na kutrze morskim nie chcemy przecież, aby przydarzyła się nam bądź innym uczestnikom krzywda. W tym celu należy pamiętać o kilku zasadach. Dodatkowo należy wiedzieć, jaki sprzęt zaleca nam sprawdzona hurtownia wędkarska. Poznajmy więc zasady wędkowania na morzu!
1. Pamiętaj, że jesteś na morzu!
Przez cały czas powinniśmy szanować nasze i innych bezpieczeństwo. Wchodząc na kuter, wychodząc z niego, przechadzając się po nim, nie będziemy się śpieszyć. Wszystko czynimy powoli, a zarazem rozsądnie. Musimy mieć pewność, że sobie, a zarazem innym, w jakimś stopniu nie zaszkodzimy.
2. Ceń ryby.
Szanuj przyrodę i ryby, które łowisz. Dzięki temu pokażesz, że jesteś doświadczonym, a zarazem umiejętnym wędkarzem. Nie dla wszystkich wydaje się oczywistym, że wyrzucanie śmieci do morza jest niedopuszczalne.
3. Uwzględniaj limity połowowe.
W każdym kraju są ustalone odpowiednie limity połowowe, do których musimy się dostosować wypływając na rejs morski.
4. Uwzględniaj wymiary ryb.
Pewne wymiary i rodzaje ryb są chronione, więc nie łowimy ich. Gdyby pojawiły się na naszej wędce, to od razu decydujemy się na ich uwolnienie.

akcesoria wędkarskie, sklep wędkarski, kołowrotki, przynęty, wędki, żyłki,
5. Szanuj kulturę.
W każdym kraju występuje inne podejście do wędkarstwa morskiego. Na przykład w niektórych krajach nie ma limitów połowowych, natomiast ocenia się, że najlepiej jest złowić tyle, ile jest nam potrzeba.
6. Słuchaj szypra.
Szyper decyduje o tym, gdzie łowicie. Nie oceniaj więc, że masz większe doświadczenie i jesteś mądrzejszy nich echosonda, z której on korzysta.
7. Zabierz zezwolenia oraz sprzęt wędkarski.
Wybierając się na rejs morski nie powinieneś zapomnieć o zabraniu ze sobą odpowiednich zezwoleń, jeśli takie obowiązują. Dodatkowo liczy się sprzęt wędkarski i akcesoria, który powinny być dostosowane do sposobu łowienia, na który się decydujesz. Zapewnia go nam niejeden sklep wędkarski, jak na przykład Tamaj.pl. Warto zaznaczyć, że posiada pozytywne opinie wielu klientów, którzy na przestrzeni lat przekonali się o wysokiej jakości sprzętu, na który postawił sprzedawca. 

1 Comment

  1. Odpowiedni sprzęt jest bardzo ważny, należy się stosownie wyposażyć przed taką wyprawą. Wiele osób to bagatelizuje, a potem nic nie mogą złowić. Warto wybierać renomowane sklepy z produktami sprawdzonej jakości.

Leave a Reply