Wędkarstwo morskie to w praktyce wiele różnych metod połowu – możemy uprawiać trolling w poszukiwaniu wymarzonego łososia, spinning łowiąc silne trocie morskie i waleczne belony. Coraz bardziej popularne staje się również wędkarstwo gruntowe z plaży (tzw. surfcasting). Nie sposób zapomnieć o metodzie od której wszystko się zaczęło – połowie dorszy na pilkery (tzw. podciąganie, jigowanie). Dzięki temu każdy wędkarz może odnaleźć coś dla siebie nad morzem. Upolowaną rybą może okazać się dorsz, łosoś, jak i wiele innych. Każdego tygodnia są organizowane specjalne wycieczki, przez odpowiednio wyposażone kutry wędkarskie. Dzięki nim wypływamy na cały dzień (lub kilka), w którym mamy możliwość jeszcze bardziej zapoznać się z wędkarstwem morskim. Pozwala to opanować pewne techniki łowienia ryb, a zarazem wykorzystać sprawdzone akcesoria wędkarskie.

Wyprawa na takie morskie wędkowanie wymaga zaopatrzenia się w taki sprzęt, jak wędkę, żyłkę bądź plecionkę, przynętę i morski kołowrotek. Czasami to organizatorzy wypraw morskich zapewniają nam dostęp do takiego sprzętu, najczęściej jednak proponują wypożyczenie za dodatkową opłatą. Dzięki temu na pierwszy raz nie musimy decydować się na jego zakup. Jeśli jednak będziemy chcieli uzyskać o wiele lepsze wyniki podczas kolejnych wypraw, to własny sprzęt wędkarski i akcesoria na pewno nam to ułatwią. Mam nadzieję, że nie muszę pisać w której hurtowni wędkarskiej polecam się zaopatrywać …

Praktycznie wszystkie kutry wędkarskie posiadają na wyposażeniu sonar (zaawansowana technologicznie echosonda). Dzięki niej są w stanie wykryć ławice ryb. Takich informacji uzyskamy od szypra prowadzącego łódź. Oni dokładnie wiedzą, gdzie należy wypływać, aby uzyskać dostęp do jak najlepszych ławic ryb. W pamięci swoich GPS mają zapisane najlepsze miejscówki (górki, dołki, wraki), w których lubią grupować się ryby. To w ich interesie leży zawiezienie klientów w miejsca gdzie jest duża szansa na udany połów – zadowolony klient to klient który w przyszłości wypłynie na kolejną wyprawę.

Zanim zdecydujmy się na zakup sprzętu, powinniśmy skorzystać z porady wykwalifikowanych wędkarzy. Innym rozwiązaniem jest gotowy zestaw morski (wędka, kołowrotek i niezbędne akcesoria), który proponuje nam niejeden sklep wędkarski. Na początek, gdy nie mamy jeszcze odpowiedniej wiedzy i doświadczenia stanowi to świetne rozwiązanie.

akcesoria-wedkarskie-sklep-wedkarski-kolowrotki-przynety-wedki-zylki