Wędkarstwo morskie okazuje się popularną dziedziną wędkarstwa przede wszystkim pośród mężczyzn. Spowodowane jest to głównie faktem, iż stosujemy tutaj zdecydowanie cięższy sprzęt. Kilkugodzinne łowienie wymaga od wędkarza dużej siły fizycznej. Z doświadczenia wiem jednak, że Panie również mogą czerpać korzyści z połowów morskich – chociażby jako osoby towarzyszące. Mają możliwość wypoczynku, złapanie nieco promieni słońca, a zarazem dostęp do wspaniałych wrażeń. Ten sport znany jest już od kilku tysięcy lat. Zapewne większość z Was wielokrotnie miało styczność z łowieniem ryb poza morzem, na przykład w rzece czy jeziorze. Osoby, które nie mają styczności z wędkarstwem nie doceniają w pełni tego sportu. Wychodzą z założenia, że takie wędkarstwo to tylko strata czasu. Natomiast nie mają tak naprawdę pojęcia o tym, co mówią. Gdy zrozumiemy jakich emocji i przygody zapewnia wędkarstwo morskie, to na pewno zmienimy zdanie na ten temat.

Wędkarstwo morskie jest dostępne w różnej postaci, możemy łowić na przykład z: fiordu, szkieru, plaży czy pokładu łodzi. Nad Morzem Bałtyckim są organizowane specjalne wyprawy morskie kutrem prowadzonym przez szypra. Jest on w pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt. Dodatkowo uczestnicy mają możliwość wypożyczenia (za dodatkową opłatą) odpowiedniej wędki i akcesoriów wędkarskich, dzięki którym podczas całego dnia rejsu łowią różnorodne ryby morskie, głównie dorsze. Sprzęt z najmu nie jest oczywiście najwyższej jakości i osobą zamierzającym jeździć regularnie na takie połowy, zalecamy zakupienie własnego. Łowienie z kutra na Bałtyku jest obecnie tak popularne, że praktycznie w każdej nadmorskiej miejscowości posiadającej port lub marine znajdziemy firmy świadczące tego typu usługi.

W wędkarstwie morskim należy zadbać o zastosowanie właściwego sprzętu i techniki łowienia. Większe możliwości zapewnia profesjonalny sprzęt, na który musimy wydać o wiele większe środki. Wielu jednak przekonuje się, że są one warte swoich pieniędzy, ponieważ dzięki nim uzyskujemy o wiele większe możliwości i skuteczność łowienia ryb. Oczywiście inny sprzęt należy zabrać nad polskie morze, a inny nad norweskie fiordy. Wszystko zależy od tego na jakie ryby się nastawiamy, oraz od naszych możliwości finansowych.

Złowienie większych okazów ryb, z pokładu łodzi, staje się możliwe poprzez zastosowanie ciężkich przynęt – znanych jako pilkery. Pozwala ona na wyciągnięcie nawet kilkunastokilogramowego dorsza, z którego można być zadowolonym przez długi czas. Często stosujemy również dodatkowe wabiki – przywieszki, zestawy, itd.

wędkarstwo morskie, sklep wędkarski, sprzęt wędkarski, akcesoria wędkarskie, hurtownia wędkarska, sklep wędkarski szczecin, hurtownia wędkarska