BLOG WĘDKARSKI TAMAJ.PL

Nie tylko zakupy… Strona dla Ludzi z pasją …

Wędkarstwo spinningowe

Spinning – skuteczność przynęty

W wędkarstwie spinningowym zachęcamy ryby do brania przez specjalne ruchy sztucznej przynęty. Przyciąga ona ryby na podstawie swojego kształtu, koloru, jak i innych parametrów. Skuteczność przynęty jest jednak zależna od tak zwanych umiejętności związanych z „czytaniem wody”. W drugiej kolejności znaczenie odgrywa zachowanie ryb, które chcemy złowić na Spinning. Wędkarz musi dopasować do nich jak najlepszy sprzęt wędkarski. W tym celu wybiera odpowiedni kołowrotek, wędzisko spinningowe, przynętę. Aktualnie hurtownia wędkarska  ma w ofercie kilkadziesiąt tysięcy modeli, więc jest w czym przebierać. Pozwala to na dobranie przynęty, która będzie szczególnie prowokowała ryby, na których nam zależy. Ważny jest również sposób jej zastosowania.

Zaletą spinningu jest możliwość częstej zmiany stanowiska łowienia. Polega to na wyszukaniu najlepszego miejsca, w którym ryby zdecydują się na naszą przynętę. Oczywiście liczy się przede wszystkim podeście spinningisty. Powinien czuć wodę, a zarazem ryby, które się w niej pojawiają. Dzięki temu wyszuka najlepsze stanowisko i najlepszą chwilę na podanie przynęty. Wędkarstwo spinningowe uczy pokory – często nawet kilkugodzinna wyprawa kończy się bez większego sukcesu. Jednakże nic nie odbierze nam czasu spędzonego nad wodą, najlepiej w miłym gronie pasjonatów.

spinning, wedkarstwo-akcesoria-wedkarskie-sklep-wedkarski-tamaj

W tej metodzie łowienia ryb należy się odpowiednio przyłożyć, ponieważ wymaga od wędkarza dużego wysiłku fizycznego. Przez to coraz częściej zalicza się do pewnej metody sportowej, którą wykorzystuje się na łonie natury i przez to jest tak pozytywnie odbierana przez wszystkich.

Podczas spinningowania wyciszamy się i spoglądamy na pobliską przyrodę z całkowicie innej perspektywy. Wielu wędkarzy przyznaje, że takie wędkowanie to dla nich prawdziwe hobby. Pozwala po pewnym czasie łowić takie ryby, jak: jazie, okonie, klenie, szczupaki, a nawet pstrągi czy suma. Łowienie na spinning to gwarancja radości dla każdego wędkarza, także początkującego.

1 Comment

  1. Bardzo lubię łowić metodą spinnigową, ponieważ jest się aktywnym, nie stoi się w jednym miejscu. Żeby złowić rybę trzeba jej szukać. Można przy tym też spalić parę kalorii. Jak dla mnie najfajniejsza metoda wędkarska.

Leave a Reply