BLOG WĘDKARSKI TAMAJ.PL

Nie tylko zakupy… Strona dla Ludzi z pasją …

Wędki

Wędki Dragon CXT na jesienne szczupaki i sandacze

CXT to seria wędzisk Dragona wprowadzonych na rynek w 2016 roku. Mieliśmy okazję posłuchać o nich, a później wziąć do ręki już kilka miesięcy temu …

W produkcji wędek CXT użyto specyficznej technologii, do tej pory stosowanej tylko przy bardzo drogich, ręcznie zbrojonych blankach. Firmie Dragon udało się stworzyć serię wędzisk opartą na tej właśnie technologii. Wyjątkowy układ mat grafitowych pozwolił na uzyskanie blanków cienkich i lekkich, a jednocześnie o wiele wytrzymalszych i bardziej odpornych na uszkodzenia mechaniczne.

Na pierwszy rzut oka wędki faktycznie bardzo smukłe, precyzyjnie wykonane, można powiedzieć „eleganckie”. Po wzięciu do ręki okazały się również lekkie, znakomicie leżące w dłoni. Czekaliśmy na opinię kogoś, kto zabierze je nad wodę.

Pan Krzysztof Kloc przetestował i bardzo ciekawie opisał jeden z modeli serii, rekomendowany do połowu szczupaków i sandaczy – CXT CrossForce 2,44m 7-28g. Jesienna pogoda sprzyja wędkowaniu i jak pisze Pan Krzysztof – „To ostatni moment dla niezdecydowanych na zakup nowego wędziska na szczupaka.”

Zapraszamy do lektury artykułu – http://www.firmadragon.pl/czytelnia/testerzy-relacjonuj/2559-crossforce-7-28-g-wedzisko-na-szczupaka?showall=1

1 Comment

  1. Dzięki za przydatne informacje, przymierzam się do zakupu tego kijka i zbieram info na jego temat 🙂

Leave a Reply